Gönderinizin fiyatlandırılacağı ağırlığı belirlemek için hem gönderinizin ağırlığına hem de paketinizin tam ölçülerine ihtiyacımız var. Operasyon merkezimizde tam fiyatınız belirlenebilmekle beraber siz de gönderinizin fiyatını belirleyebilirsiniz. Fiyat sayfamızdan gönderinizin tam ağırlığını ve ölçülerini girerseniz hangi değerin fiyat hesaplamasında dikkate alınacağını size söyleyebiliriz.
Desi hesaplaması gönderinizin en boy ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılmasının 5000 ile bölümü ile bulunmaktadır.
Kolinizin boyu büyüdükçe ödeyeceğiniz miktarda aynı oranda artacaktır. Bir örnekle açılamak gerekirse sevgilinize göndereceğiniz peluş bir ayının ağırlığı 5 kg gelebilir fakat 40x60x40 boyutlarında bir kolide gönderiyorsanız eğer kolinizin fiyatı 20 kg desi üzerinden hesaplanacaktır.
Ayrıca 180 cm üzerindeki kurye gönderilerinde sorun yaşanmaktadır. Bunun gibi durumlarda mutlaka müşteri hizmetlerimizle iletişime geçiniz. KargomKolay olarak size alternatif yollar sunabiliriz.
Gönderi fiyatını belitleyen en önemli etkenlerden birisi gönderinizin ağırlığıdır. Eğer ağırlık konusunda zorlanıyorsanız en iyi tahmininiz ile gönderinizin kaydını verebilirsiniz.
KargomKolay, kargonuzu uçuşa hazırlarken operasyon biriminde tam kilo ve ölçülerini belirlemektedir. Eğer gönderiniz eksik kilo ile ödenmişse sizde aradaki farkı talep edip gönderinizin çıkışını gerçekleştirmekteyiz. Eğer siz fazla ödediysenizde falza miktarı hesabınıza geçiyoruz.
Ağırlık tahminlerinde size yararlı olabilecek bazı bilgiler şöyle : 1 lt pet şişe su 1 kg gelmektedir. , Hava yolu şirketleri bagajınızı 25 kg üzerinde ise ekstra fiyata tabi tutar , Ergenliğe erişmiş labrador cinsi bir köpek 30 kg civarlarındadır.
30 kg ağırlık gerçekten ağır ve ortalama bir insanın kaldırması güç bir ağırlıktır. Bu yüzden gönderilerinizin 30 kg’mı geçmesi halinde iki ayrı parça olarak bölerek gönderiniz. Yoksa ekstra ücret çıkabilir. Unutmayın bunu koliyi bir insan taşıyacak.
Tek parça 200 kg üzerinde olan gödnerilerinizi ekpres kurye gönderisi olarak gönderemezsiniz. Bu tür gönderileri yurt dışına göndermeniz için hava kargo veya kombine taşımacılık yöntemlerini kullanrak göndermeniz gerekecektir.
Bizimle müşteri hizmetlrimizi arayarak yada ana sayfamızda servislerinmizden hava kargo linkini tıklayıp sorgu formunu doldurarak iletişime geebilirsiniz. KargomKolay olarak size iç transfer, hava yada kara yolu ve gümrük konularında rekabetçi fiyatlar sunarak yardımcı olabiliriz.
Paketinizin hangi yollardan alıcınızın eline ulaştığını anlamak ve oluşabilecek hasarlardan paketinizi koruyabilmek için gönderinin göndericiden alıcıya kadar olan yolculuğunu anlamak çok önem arz etmektedir.
Gönderinizin toplaması İstanbul içinde iseniz belirli bölgelerde KargomKolay kuryeleri tarafından bu bölgelerin dışında kalan yerlerde anlaşmalı olduğumuz firmalar tarafından yapılmaktadır. İstanbul dışındaki illerden gönderi yapacak olan müşterilerimiz anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına gönderilerini karşı ödemeli olarak İstanbul adresimize yollamaktadır.KargomKolay operasyon merkezine gelen gönderileriniz detaylı bir aramadan geçtikten sonra anlaşmalı olduğumuz firmanın operasyon merkezine gitmekte, ayrıca burada da x-ray cihazından geçerek uçağa yüklenmektedir.
Bu yolculuk sırasında kargonuz diğer tüm kargolarla beraber yolculuk etmekte, bağzı durumlarda üst üste istiflenerek gitmektedir. Ayrıca içerik olarak taşınması yasak veya uçuşa çıkması sakıncalı olan tüm paketler göndericilere iade edilmektedir.
Alıcının ülkesine giden gönderiler karşı ülke gümrüğü tarafından incelendikten sonra yine baştaki yolları izleyerek alıcılara dağıtımları yapılmaktadır.
Gönderilerinizin paketlemesini çok iyi yapmanız gerçekten büyük önem arz etmektedir. Ancak iyi yapılan paketlemelerden sonra oluşacak hasarlarda (ne mutlu ki çok hasar oranları çok düşüktür) kargonuzun hasarı için talepte bulunabilirsiniz. Paketleme sorumluluğunun daima gönderende olduğunu unutmayın. Ekstra hasar teminatı için KargomKolay Sigorta seçeneğini seebileceğinizi de unutmayınız.
Olası hasar durumlarında, KargomKolay ana taşıyan olmadığı için sizin adınıza taşıyan firmaya kargo hasar taleplerinizi ileterek sizlere yardımcı olur. Sizin adınıza firmaya belgeleri ve kanıtları sunarak sürecin takipçisi olur.
İp Ucu: Gönderilerinizi göndermeden önce mutlaka içindekiler ile beraber bir fotoğrafını alınız. Hatta uçuş konşimentosunu paketinizin yanına koyarak fotoğraflayınız. Ayrıca kolinizi sağlam bir şekilde paketlediğinizden emin olunuz.
1 - Patpata sarın;
Kolinizin içerisinde kırılabilecek olan her eşyayı patpata sarmanız taşıma sırasında oluşabilecek darbelere karşı gönderilerinizi kırılmaktan koruyacaktır. Her eşyayı tek tek sarmak bir sarsıntı sırasında birbirlerine çarpıp kırılma olasılığını çok düşürmektedir.
2 - Kaliteli koli kullanın;
Çift oluklu koliler daha sağlamdırlar ve üzerlerine binen yüklerde deformasyona uğrama olasılıkları daha azdır. Bakkal yada marketlerden alacağınız kolilerin çoğu tek oluklu ve daha önce kullanıldıkları için deforme olmuş olarak elinize gelir. Bu yüzden özellikle kırtasiyelerden alacağınız kaliteli kolileri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. (KargomKolay olarak maalesef koli satışımız şu anda yoktur.)
3 - Koli içindeki boşlukları yastıklayınız;
Koli içinde oluşan boşlukları köpük ve benzeri paketleme malzemeleri ile yastıklamanız gönderinizi dışarıdan gelebilecek direk darbelere karşı koruma altına almaktadır. Koli içine yarleştirdiğiniz malzemelerin hem koli duvarı hem de birbirleri ile olan temasını minimuma indirmeniz darbelere bağlı hasar olasılıklarını azaltacaktır.
4 - Sağlam koli bandı kullanınız;
Kolinizi kaliteli koli bandı ile bantlamanız ve sadece üst kapak bölümüne değil kolinin yanlarına da bant çekmeniz kolinizin patlamasını veya açılmasını önleyecektir.
Çok kırılgan olan ürünlerin kurye servisi ile gönderilmesi tamamen paketlemesinin nasıl yapılacağına bağlıdır. Kargo firmaları bir ürünü kırılma olasılığına karşı reddetme ve taşımama hakkına sahiptir.
Fakat ürününüzü sağlam bir şekilde paketlemişseniz ve ürün taşınmaya elverişli ise bu tür gönderiler de diğer gönderilerle birlikte taşınabilir.
Not: Taşıma fiyatları paketin ağırlığı ve boyutları ile doğru orantılıdır. Bağzı durumlarda paketinizi sağlamlaştırırken boyutlarını da büyütmeniz gerekmektedir. Bu da doğal olarak taşıma ücretini de arttıracaktır.
KargomKolay, taşımacılık aracılığı yapan forwarder bir firmadır. Firmamızın ticaret odasına kayıtlı ismi Kargo Ağı Boğaziçi Kargo Taşımacılık ve Ticaret AŞ olup, gönderileriniz yasal olarak teminatımız altındadır.
KargomKolay.com üzerinden yaptığınız gönderi kayıtlarınızda, dijital bir konşimento doldurmuş oluyorsunuz. Bu konşimento siparişinizin tamamlanması ile otomatik olarak üretilmekte ve isterseniz konşimentonuzun bir örneğini çıktı olarak saklayabiliyorsunuz.
Bu konşimento yapmış olduğunuz gönderinin sizin adınıza olduğunu belgelemekle beraber otomatik üretilen konşimento numaranızla beraber gönderinizin takibini anlık web sitemiz üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Taşımacılık sözleşmesi ile ilgili detaylar için lütfen taşımacılık sözleşmemizi inceleyiniz.
Konşimento gönderinizin teslimatının yapılabilmesi için gerekli olan alıcı adresi ve kontak detaylarının olduğu ve gönderinin sizin adınıza yapıldığını kanıtlayan, üzerinde kargo firmalarının ihtiyacı olan diğer bilgilerin bulunduğu ve gönderinizin takibini yapabilmeniz için gerekli olan numaraya sahip belgedir.
Proforma fatura, gönderinizin içeriğinin ve bu içeriğin kalem kalem fiyat bilgileri ile beraber nelerden oluştuğunun yazılı olarak alıcı ülkenin gümrüğüne yapıtığınız beyandır. Bu beyan alıcınızın üllesinde ki gümrük yetkilileri tarafından istenmektedir ve gerçek fatura yerine geçmez. Gümrük yetkilileri bu beyanı asıl kabul edip üzerinde yazan fiyat değerine göre oluşabilecek gümrük vergisini hesaplarlar.
Kolinizin içeriği yapmış olduğunuz beyandan farklı ise karşı ülke gümrüğü tarafından beyanınızın düzeltilmesi istenebilir. Eğer gönderinizin içinde proforma faturada belirtmediğiniz ve uçuşa yasak, gümrük tarafından kabul edilmeyecek bir ürün bulunursa, gönderiniz imha edilebilir ve bu imha için sizden ücret talep edilebilir.
Özellikle gıda ürünleri bir çok ülke gümrüğü tarafından eğer gıda sertifikası yok ise kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka KargomKolay müşteri hizmetleri ile irtibata geçiniz.
İstanbul içinden kayıt veren müşterilerimiz için;
Saat 15.00’a kadar gireceğiniz siparişlerde gün içerisinde tüm İstanbul’dan gönderinizin toplamasını yapıyoruz. Bağzı bölgelerde toplama saatimiz 15.00’dan sonra da olabilmekle beraber mutlaka müşteri hizmetlerimizden konu ile ilgili bilgi alınız.
İstanbul dışından kayıt veren müşterilerimiz için;
Şu anda Sürat Kargo ile anlaşmalıyız, internet sitemizden kaydınızı verdikten sonra size en yakın Sürat Kargo şubesi ile temasa geçip kuryeyi adresinize çağırıp gönderinizi karşı ödemeli olarak İstanbul merkez adresimize gönderebilirsiniz. Kolaylık sağlaması açısından kapınıza gelen kuryeye 1025382993 nolu aboneye karşı ödemeli olarak göndereceğinizi belirtiniz. Gönderinizin bize ulaştığı gün yurt dışına çıkışı gerçekleştirilmektedir.
Sistemimizden siparişinizi verirlen önümüzdeki 5 iş günü için toplama kaydı girebilirsiniz. Bize ayrıca not bölümünden gönderinizle ilgili taleplerinizi yazabilirsiniz.
Kuryelerimiz yoğunluğa veya trafiğe bağlı olarak, zaman zaman toplamalarda problemler yaşayabilmektedir. Toplama saatine çok yakın verilen kayıtlarda, kurye o bölgeden çıktığı için toplamalarınız bir sonraki güne kalabilir. Ayrıca tam istediğiz saatte kuryenin hazır olması kimi bölgeler için mümkün olabilirken çoğu bölge için maalesef mümkün değildir.
Gönderilerinizi toplatmadan önce geniş bir zaman aralığı verebilirseniz yada öğleden önce veya öğleden sonra diye belirtebilirseniz, yoğunluğa göre en uygun saatte toplamanızı gerçekleştirebiliriz.
Size sunduğumuz kurye servislerinde maalesef belli bir gün vaya saat için teslimat seçeneği şimdilik bulunmamaktadır.
Gönderinizin durumunu gönderi takibinden, size verdiğimiz konşimento numarası ile görebilirsiniz. Gönderinizin takip edilebilir olması için uçuşa çıkmış olması gerekmektedir. Bağzı durumlarda takip bilgisi, toplama gününden bir sonraki gün görülebilir olmaktadır. Bu gibi durumlarda bize mail gönderirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.
Gönderinizin takip sayfasından daha teslim edilmemiş olduğunu görüyorsanız öncelikle aşağıdaki sebepleri göz önünde bulundurunuz;
-Alıcınız adresinde olmayabilir.
-Alcınız gönderiyi daha ileri bir tarihte istemiş olabilir.
-Alıcınızın adresi yanlış veya telefonundan ulaşılamamış olabilir.
-Gönderiniz gümrük incelemesine alınmış ve alıcnızdan haber bekleniyor olabilir.
-Gönderiniz iç transferde olabilir.
-Gönderdiğiniz ülkede ulusal tatil olabilir.
Bu gibi durumlarda gönderinizin kayıp olma olasılığı çok düşüktür. Yukarıdaki durumlar oluşmuşsa müşteri hizmetlerimiz siz alıcınızla temasa geçmenizi istemek için mutlaka telefonunuzdan ulaşacaktır.
Türkiye’den yurt dışına yapacağınız gönderilerde, yurt içinden farklı olarak, paketleriniz gümrük işlemlerine tabi tutulacaktır. Bu yüzden gönderileriniz durdurulup gümrük incelemesine alınabilir. Çoğu ülkede gümrük muafiyeti olmakla beraber, gönderici olarak firma ya da şahıs olmanız gümrük prosedürlerinde farklılıklar yaratacaktır.
Dosya veya döküman harici olan yurt dışı gönderilerinizde karşı ülkenin gümrüğü için bir proforma fatura hazırlamanız gerekmektedir. Bunun dışında gönderinizin uçuş ve teslimat bilgilerinin yer aldığı konşimentoyu da ayrıca hazırlamanız gerekmektedir.
KargomKolay.com üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde konşimentonuzu sipariş sırasında otomatik olarak doldurmuş oluyorsunuz. Proforma bilgilerinizi de sipariş sırasında girebilirsiniz. Ayrıca gelen kuryeye bu proformayı vermeniz gerekecektir. Boş bir proforma örneğini müşteri hizmetlerimiz size hazırlamanız için gönderecektir.
Döküman ve dosya gönderilerinde proforma hazırlmaak zorunda değilsiniz.
Gümrük, ülkeler arası mal veya eşya giriş çıkışlarında malların incelendiği, gerekirse vergilendirmenin yapıldığı bir devlet kurumudur. Her ülkenin gümrük muafiyet koşulları birbirinden farklı olmakla beraber genellikle 100 EUR bedele kadar ticari nitelik taşımayan mallar gümrükten muaftır.
Hiç bir kargo firması gümrükte oluşabilecek masrafları önceden bilemez, gümrükten geçiş garantisi veremez.
KargomKolay sizden sadece kapıdan kapıya olan gönderi hizmetinin parasını alır, eğer gönderiniz karşı ülkenin gümrüğünde gümrük vergisine tabi olduysa bu miktar alıcınızdan istenir. Bu miktarın belirlenmesi tamamen bizden bağımsızdır ve bu alınan para karşı ülkenin kasasına girmektedir. Dolayısı ile KargomKolay ile ilgili değildir.
5584 Sayılı Posta kanunu kapsamında yasalarca men edilmiş taşınmaya yasak olan ürünler;
-Para, çek, senet ve her türlü ziynet eşyası.
-Her türlü patlayıcı, yanıcı, yakıcı, zehirleyici, fena kokulu kargolar ile dolu veya boş gaz tüpleri.
-Kısa sürede bozulabilecek gıda maddeleri ile yanıcı ve bozulmaya elverişli maddeler.
-Paketlemesinden dolayı kendine ve diğer kargolara zarar verebilecek olan paketler.
-Her türlü ateşli silah, boş kovan, mermi ve silah parçaları.
Öncelikle teslimat sırasında mutlaka kuryeye tutanak tutturunuz. Gönderinizi göndermeden önce bir fotoğrafını almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yasal olarak hasar bildirimi yapmanız için elinizde mutlaka kanıtlayıcı belge olması şarttır.
Gönderileriniz KargomKolay tarafındanda 50 EUR bedele kadar otomatik olarak sigortalıdır. Paketleme dışı kaynaklı bir hasar olduğunda KargomKolay size hem gönderi ücretini hem de kırılan gönderiniz için 50 EUR kadar içerik bedelini size ödüyoruz. (Gönderi sırasında tam koruma için sigorta seçeneğimiz mevcuttur.)
KargomKolay tarafından sağlanan sigorta hizmeti ile gönderilerinizi 10 EUR ekstra bedele 1.000 EUR değere kadar sigortalayabilirsiniz.
Gönderinizin alıcınıza ulamşadığı durumlarda mutlaka KargomKolay müşteri hizmetleri ile irtibata geçiniz. KargomKolay aracı firma olarak sizin adınıza taşıyıcı firma ile temasa geçerek gönderinizin detayları hakkında sizi bilgilendirecektir.
KargomKolay olarak diğer firmaların servislerini kullanmaktayız. Sizin adınıza bu firmalarla anlaşmalar yapıp, size en uygun gönderi fiyatlarını vermekteyiz.
Genelde bir aksilik yaşanmamakla beraber bazen teslimatta gecikmeler yaşanabilmektedir. Size sunduğumuz servis süreleri çalıştığımız firmalar tarafından belirlenmekle beraber geç teslimatlarda ger ödeme maalesef yapılmamaktadır.
Unutmayın hiç bir şart altında hiç bir kargo firması bir günde teslimat garantisi veremez.
Ayda 4 gönderiden fazla gönderi yapıyorsanız VIP üyeliğimize bir göz atın. Size özel olarak hazırlanacak fiyat listelerini kullanabilirsiniz.
KargomKolay toplu satınalma gücü ile nihayi tüketiciye en uygun fiyatları sunar. Böylelikle senede bir gönderi yapan müşterinin alabileceği fiyatlarda daha uygun fiyat anlaşmaları yapar ve bunu müşterilerine yansıtır.
KargomKolay ucuz, uzun süreli ve gönderilerinizin anlık takibini yapamayacağınız posta servislerini kullanmaz. KargomKolay sizin adınıza dünyanın en iyi kargo firmaları ile anlaşalar imzalayıp, ülkesine göre en iyi servisi veren firma ile kargonuzu dünyanın diğer ülkelerine taşır.
Evet, Türkiye çapında acentelik veriyoruz.
Sahip olduğumzu teknolojik altyapı sayesinde, e-ticaret siteleriniz ile api ile bağlantı yapıyor ve sepete eklenmiş olan ürünlerin otomatik olarak yurtdışı kapı teslim fiyatlarını anlık olarak sunuyoruz.

Tüm Sorularınız ve Siparişleriniz İçin BİZE ULAŞIN

Bize iletişim formumuzdan, ofis numaralarımızdan veya WhatsApp hattımızdan, dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

  • Adres: Dumankaya Ikon Kuleleri Örnek Mah. Ercüment Batanay Sok. No:14 A Blok D:20 Ataşehir İstanbul
  • Telefon : 0850 550 55 00
  • WhatsApp : 0553 00 226 00
  • E mail: talep@nakliyemkolay.com